Március 15-én, az 1848-ban kitört forradalomra és a forradalom hőseire emlékezünk. Ilyenkor kokárdát illik tűzni a kabátunkra, amellyel a hősök emlékének adózunk tisztelettel. De hogyan viseljük, milyen is a szabályos kokárda?
Nemzeti jelképünk, a kokárda származását tekintve Franciaországból terjedt el a francia forradalom idejéből. A mi forradalmi kokárdánk 1848. március 15-én vált ismertté, a márciusi ifjak tűzték kabátjukra. Mi, magyarok, azóta is a kabátunkra tűzve viseljük.
Első példányát Szendrey Júlia Petőfinek varrta, hogy azt viselve szavalja el a Nemzeti dalt. A piros az erőt, a fehér a hűséget, a zöld pedig a reményt jelképezi.
A kokárda tehát a nemzeti zászló színeiből áll.
A heraldika (címertan) szabályai szerint a színek mindig belülről kifelé olvashatók, tehát a magyar kokárda belülről indulva piros, fehér, majd zöld. A márciusi ifjak is így használták.
A jelenben, a nemzet ünnepén sokan még mindig bizonytalansággal tekintenek e jelképünkre. Tehát helyesen így viseljük:
A megnevezett illető, akinek a nevét sem vagyok hajlandó leírni (a titulusát nem kell nagybetűvel írni) kokárdaviselési szokása mennyiben mérvadó? Nem történész az illető, ha valamihez ért, akkor az a közpénzből stadionépíttetés a haverokkal.
Na megyek is, mielőtt még a fent nevezett illető miniszterelnöksége utolsó napjaiban beleiratja a Zalkotmányba, hogy tilos kritizálni a bölcs vezért…
Kedves László Vörös!
Eszerint a Te véleményed az, hogy Orbán Viktor Miniszterelnök Úr nem helyes módon viseli a kokárdát?
Az téged minősít, hogy olyan feltétlen imádattal mész valaki után, hogy az sem érdekel, hogy helyesen tesz valamit, avagy sem!
Én ugyanúgy viselem a kokárdát, ahogy Orbán Viktor Magyarország Miniszterelnöke! És nem érdekel semmilyen elmélkedés evvel kapcsolaban!!